Başkomutandan muhalife düello yapma çağrısı!

Rusya’da başgösteren yolsuzluk karşıtı gösterilerin ardından, Rusya Ulusal Muhafızları’nın Başkomutanı Viktor Zolotov’un, bu gösterilere liderlik eden muhalefet lideri Aleksey Navalni’yi düelloya davet ettiği bildirildi.

Başkomutandan muhalife düello yapma çağrısı!

Navalni’nin hesap vermesi gerektiğini söyleyen Zolotov, “Anlaşılan kimse sana haddini bildirmemiş... Seni düelloya davet ediyorum. Sadece birkaç dakikada senden sulu bir biftek yapacağım!” şeklinde meydan okudu. Düello çağrısını bir video yayınlayarak yapan Zolotov, Navalni’nin geçen ay ortaya attığı ve Zolotov da dahil olmak üzere Ulusal Muhafızlar liderlerinin yolsuzluğa bulaştığına yönelik iddiaları “pis birer yalan” olarak niteledi. Navalni’nin iddiaları arasında askerlere düşük kaliteli gıda alınması, fiyatının pahalı gösterilmesi ve aradaki farkın zimmete geçirilmesi de bulunuyordu. Navalni’nin cezaevinde bulunması dolayısıyla bir cevap veremeyeceğini bildiren kampanya yöneticisi Leonid Volkov ise videonun “ciddi tehditler içerdiğini” ifade etti.

Karabük'te ayakları kesik, ölü kedi bulunduKarabük’te, ayakları kesilmiş olarak ölü kedi bulundu. Olaya tepki gösteren mahalleli, kedinin işkence yapılarak öldürülmüş olabileceğini düşünürken, polis olayla ilgili çalışma başlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber