Geri Dön

Helikopter düşürene altın!

Rusya’nın uluslararası televizyon ağı “RT”nin Irak’ta ele geçirdiği belgeler, DAEŞ’in, hizmetlerine göre militanlarına dolgun ücretler ödediğini ortaya koydu. Sputnik Türkçe’nin aktardığına göre kimyasal silah kullanmak gümüş, helikopter düşürmek altınla ödeme yapılarak ödüllendiriliyordu.

Helikopter düşürene altın!

DAEŞ’i katılımın zorla ya da cihat inancıyla olduğu kanısına rağmen, mali teşviklerin de önemli rol oynadığına dikkat çeken “RT”nin, Musul’da ele geçirdiği belgelere göre, katılım ancak tavsiye mektubuyla mümkün oluyor, yeni gelen askeri ve şeriat eğitimiyle ilgili sıkı değerlendirmeden geçiriliyordu. Konuşlandırma, silah-cephane, tedarik ve ölümlerin takibini yapıp kayıtlarını tutan DAEŞ komutanları, örgüte kabul gören çaylağı da sıkı gözetime alıyordu. İnançlı ve sadık şekilde hizmet edenler ise ödüllendiriliyor ya da ödül vaadiyle karşılanıyordu. Örneğin uçak düşürene otomobil vaat ediliyordu. Düşman helikopteri ya da insansız hava aracı düşürmenin ödülü en az 7 altın dinardı.

Nargile kömüründen zehirlenen çift, evlerinde ölü bulunduHatay'da, evde nargile içtikten sonra uykuya dalan Feryat (43) ve Atra Alvonoğlu (42) çifti, nargile kömüründen yayılan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber