Kanalizasyondan servet çıktı

Bir Fransız çift, evlerinin kanalizasyon şebekesini tamir ederken en az 100 bin Euro değerinde bir avuç altın buldu

Fransız medyasında çıkan haberlere göre, Millau şehrinde yaşayan bir çift evlerinin kilerindeki kanalizasyon borularını onarırken küçük çaplı bir servet buldu. Adı açıklanmayan çiftin, kanalizasyonda bulduğu küçük bir çanağın içinden 34 altın sikke çıktı.
Yerel bir antika uzmanına göre, sikkeler 1595 ile 1789 yılları arasında kullanılmışlar. Altınlardan en değerlisi 1640 tarihli 13. Luis döneminden kalan sikke ve tahmini değeri 6500 Euro.
AFP haber ajansına konuşan tarihi para uzmanı Marc Aigouy, Fransız talihli çifte buldukları altınları satın almayı ya da onlar adına bir açık artırma düzenlemeyi teklif ettiğini belirtti. Marc Aigouy, Amerikan ve Japon antika meraklılarının ilgi göstermesi halinde altın sikkelerin toplam değerinin 100 bin Euro'yu aşabileceğini ifade etti.
Talihli çift buldukları altınların sahibi olabilecekler, zira Fransız yasalarına göre kişiler sahibi oldukları evlerin içinde buldukları değerli eşyaların mülkiyet hakkına sahipler

Fuhuş operasyonunda gelin ve görümce gözaltına alındıİzmit'te, polis ekiplerince masaj derneğine düzenlenen fuhuş operasyonunda, dernek yöneticileri 7 aylık hamile D.Ö. (22) ile görümcesi N.Ö. (33) gözaltına aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber