Geri Dön

Prens Philip’le son kez

İngiltere Kraliçesi 2’inci Elizabeth’in eşi 96 yaşındaki Prens Philip, dün kamu görevlerinden çekilerek son kez resmi unvanıyla bir törene katıldı.

Prens Philip’le son kez

Edinburgh Dükü Philip, 65 yıl süren kamu görevine Buckingham Sarayı’nda deniz piyadelerinin katıldığı bir yardım etkinliğiyle veda etti. Buckingham Sarayı’ndan gelen açıklamaya göre, Philip’in gelecekte bazı etkinliklerde Kraliçe Elizabeth’e eşlik edebileceği de bildirildi. Prens Philip’in Mayıs ayında emekliye ayrıldığı açıklanmıştı.

Konuyla ilgili konuşan İngiltere Başbakanı Theresa May, Prens’e ‘ülkenin tüm minnettarlığını ve iyi dileklerini ilettiğini’ belirtirken, İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn, “Hak edilmiş emekliliğinde en iyi dileklerimi sunuyorum” dedi. Philip, 1952 yılından beri
22 bin 219 etkinliğe katıldı.

Depreme yakalanan vatandaşların yaşadığı panik kameradaSon dakika gelen bilgilere göre; Manisa'da saat 14.26'da 5.1 büyüklüğünde ve 14.45'te 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Kırkağaç olan depremin derinliğinin 11.8 kilometre olarak açıklandı. AFAD'dan yapılan açıklamada merkez üssü Manisa Kırkağaç olan 3.7 büyüklüğünde saat 15.00'te bir depremin daha meydana geldiğini açıkladı. Depremin İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa ve İzmir'de de hissedildiği bildirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı ilk açıklamada herhangi bir yıkımın söz konusu olmadığını açıkladı. "Geçmiş olsun" diyen Soylu, depremin 4.8 olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber