Rengârenk kutlama

Her yıl haziran ayının sonlarında dünya genelinde LGBTİ bireylere karşı farkındalık yaratmak için kutlanan Onur Yürüyüşleri, bu sene de renkli görüntülere sahne oldu.

Rengârenk  kutlama

ABD’nin Başkenti New York’ta yürüyüşe katılanlar, “Pride in Flight” (Onur Havada) t-shirtleriyle dev gökkuşağı bayrağı taşıdı. Güney Amerika ülkesi Peru’nun başkenti Lima’da da Onur Haftası kapsamında aktivistler, LGBTİ bireylerin haklarını savunmak amacıyla “Your hatred kills” (Nefretiniz öldürüyor) pankartları taşıdı. Meksika’nın başkenti Meksiko City’de ise, aralarında göçmen ve sığınmacıların da bulunduğu dev bir grup ellerinde gökkuşağı şemsiyeleriyle yürüdü.

İstanbul’da da Beyoğlu’nda toplanan LGBTİ üyesi bir grup, valiliğin izin vermemesine rağmen yürüyüş yapmak istedi. Basın açıklamasının ardından uyarılara rağmen dağılmayan gruba polis müdahale etti.

TEM'de feci kazaİstanbul Sarıyer’de TEM otoyolu FSM çıkışında yolun karşısına yaya olarak geçmeye çalışan bir kadına otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan kadın olay yerinde feci şekilde can verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber