Uçağı kaçırdı, görevini bıraktı

Meksika Çevre ve Tabii Kaynaklar Bakanı Josefa Gonzalez-Blanco, iş seyahatine çıkacağı uçağı yarım saatten fazla beklettiği gerekçesiyle yolculardan tepki alınca görevinden istifa etti.

Uçağı kaçırdı, görevini bıraktı

Sosyal medya hesabından istifa gerekçesini açıklayan Blanco, “Uçağın bekletilmesinin hiçbir gerekçesi yok. Meksika’nın gerçek dönüşümü için eşitlik ve adalet değerleri üzerinde bütünsel mutabakata ihtiyaç var. Hiç kimsenin ayrıcalığı olmamalı. Bir kişinin çıkarı, işlerini yerine getirmek için bile olsa çoğunluğun refahının üzerinde olmamalı” ifadelerini kullandı.

Uçağın yarım saatten fazla bekletilmesi, uçak yolcularının ve medyanın tepkisini toplamıştı. Gonzalez-Blanco’nun istifasıyla ülkede bir hafta içinde iki bakan istifa etmiş oldu. Geçtiğimiz salı Meksika Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı German Martinez Cazares de, istifa ettiğini açıklamıştı.

Balıkçının ağına 80 kiloluk yayın balığı takıldıBursa'nın İznik ilçesindeki İznik Gölü'nde bir balıkçının ağına, 2 metre 20 santimetre boyunda, 80 kiloluk yayın balığı takıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber