Sinema

Düşsel sınırlarımızın dahi rejisörü; David Lynch

Kendini zeki sanan insanlara sinema diliyle çok sert tokat attı David Lynch. Kimileri çok beğendi kimileri hiç bir şey anlamadı filmlerinden. Sinemasına aşina olanlarda ise büyük bir tutkuya dönüştü Lynch'in dili. Kariyeri boyunca aykırı fikirlerini kendine özgü, nesnellikten uzak ve sembolik anlatımıyla cesurca beyazperdeye taşıdı. Bu yönüyle sinemanın dahi isimleri arasına girmeyi başardı. İşte David Lynch'in birbirinden özgü filmleri;

Düşsel sınırlarımızın dahi rejisörü; David Lynch
1/11
Sinema - 4.10.2017 - 12:06

Lady Blue Shanghai

İsmini bilmediğimiz gizemli bir kadın Shanghai'deki bir otel odasına girer. Retro bir müzik kaydı çalmaktadır ve nereden geldiği belli olmayan gizemli Dior cüzdanıyla karşılaşır. Odada neler olup bittiğini araştıran otelin güvenlik görevlisi de bu gizemi çözemez. Kadına, bulduğu bu çantanın tanıdığı birine ait olup olmadığını sorar. Bunun üzerine bir şeyler hatırlamaya başlayan kadın kendisini bırakıp giden esrarengiz aşkını aramaya başlar. David Lynch'in yazıp yönettiği sıradışı reklam filmlerinden biri olan çalışmanın başrolünde başarılı oyuncu Marion Cotillard bulunuyor.


Etiketler: Tokat,sinema
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.