Ege

07.10.2017 - 03:33 | Son Güncelleme: 07.10.2017-3:34

Edremit, ‘12 Yıldız Şehri’yle Avrupa’da marka olacak

Başkan Saka: ‘12 Yıldız Şehri’ ödülüne adayız. Ödülü alırsak Avrupa’da prestijimiz artacak

Sitene Ekle

F. EMRAH ERDOĞAN DHA

Avrupa Yerel Demokrasi Haftası bu yıl 9-12 Ekim günleri arasında Edremit’te kutlanacak.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından verilen 12 Yıldız Şehri ödülüne aday olduklarını söyledi.

‘İlk belediye olacağız’

Yurttaş katılımı, danışma ve bağlılık gelişen bir yerel demokrası için temalarının işleneceğini belirten Başkan Saka, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından Fransa’nın Strazburg kentinde değerlendirmelerin yapılacağını kaydetti. 

Başkan Saka, değerlendirmeler sonunda ‘12 Yıldız Şehri’ ödülü almaya hak kazanacak şehirlerin belirleneceğini söyledi. Saka, “Avrupa Yerel Demokrasi Haftası kapsamında Edremit’te de çeşitli etkinlikler düzenlenecek. 12 Yıldız Şehri ödülünü kazanarak Avrupa’nın markaları arasına girmeyi hedefliyoruz. Edremit Belediyesi, Güney Marmara’da bu unvana sahip ilk belediye olacak. Avrupa çapında büyük prestij sağlayan bu ödül, yeni işbirliği ve proje ortaklıkları getirecek. Edremit’i Avrupa şehirleri arasına taşıyacağız” dedi.


Ülkemizin yönetim biçimi nedir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX