500 listesinde 10 Aliağalı

500 listesinde 10 Aliağalı

İstanbuL Sanayi Odası (İSO) ‘Türkiye’nin En Büyük 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2018 Yılı Araştırması’nı açıklandı. Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, İSO tarafından açıklanan araştırmada, Aliağa’dan 10 firmanın listede yer aldığını belirtti. Ertürk, “Odamız üyesi firmaların Türkiye’nin en büyükleri arasında yer alması bizler için gurur kaynağı oldu. Bu veriler, Aliağa’nın sanayi ve ticarette Türkiye ekonomisinin lokomotifleri arasında olduğunu ortaya koydu. Açıklanan listede ağırlıklı olarak bulunan petro kimya ve demir çelik sektörlerinin yanı sıra enerji sektöründen de firmamızın listede yer alması, ilçemizin enerji üretimindeki potansiyelini ortaya koyması açısından bizi ayrıca sevindirdi. Aliağa, bu üç sektörde de Türkiye’nin üretim üssü olma noktasında ilerliyor. Üretimleri, satışları ve istihdamlarıyla her zaman gurur duyduğumuz bu kuruluşlarımızı kutluyoruz. Biz, bu sayının önümüzdeki yıllarda katlanarak artacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Sıralama şöyle

Üretimden satış baz alınarak hazırlanan çalışmada, Aliağa’da faaliyet gösteren Tüpraş’ın geçen yıl olduğu gibi bu yılda ilk sırada yer aldığı listede Petkim 13’üncü, İzmir Demir Çelik 36’ncı, Özkan Demir Çelik 101’inci, Ravago Petrokimya 131’inci, Çebitaş Demir Çelik 142’nci, Ege Çelik 151’inci, Kardemir Haddecilik 152’nci, Sun Chemical 341’inci, İzdemir Enerji ise 346’ıncı sırada.

3 ilde PKK'ya karşı 'Kıran' operasyonu!Hakkari, Şırnak ve Van'da terör örgütüne yönelik jandarma, emniyet birimleri ve güvenlik korucularının katılımıyla "Kıran Operasyonu" başlatıldı.İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Hakkari'de 15, Şırnak'ta 12 ve Van'da 16 olmak üzere 43 mağara ve sığınağın imha edildiği bildirildi.
Tozkoparan 31. Bölüm fragmanı izle.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber