Geri Dön

Altınordu üretmeye devam edecek

Giresunspor’a 3-1 kaybedip Play-Off fırsatını yine kaçıran Altınordu’da Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu, kulübün çok kısa bir sürede kendi çarklarını çeviren örnek bir yapıda olacağını söyledi.

Altınordu üretmeye devam edecek

Geride kalan sezonu değerlendiren deneyimli teknik adam, “Son iki sezondaki 50 kişilik kadromuzun yüzde 54’ü öz kaynaktan geldi. Her maç en az 4 evladımız ilk 11’de görev yaptı. Ligde en fazla süre alan 5 oyuncumuzun 3’ü altyapıdan. Bir yandan yarışıp bir yandan projeyi uygulamaya koymak, gençlerimize duyduğumuz güvenin eseri. Play Off’a kalamadık ancak 34 haftaya baktığımızda iyi işler yaptığımızı görüyoruz. Son maçta direkten dönen 3 toptan biri gol olsa başka şeyler konuşacaktık” ifadelerini kullandı.

‘Dünya çapında yıldızlar çıkaracağız’

Eroğlu, Altınordu’nun bir proje kulübü olduğunun altını çizerek, “Futbol akademisinde 200, futbol okullarımızda 12 bin öğrencimiz var. Niğde Anadolu FK sistemin hazırlayıcı unsuru olarak tıkır tıkır işliyor. Bu bir değişim hareketi. Tüketen bir futbol anlayışından üreten bir yapıya doğru yol alıyoruz. 30 milyon genç nüfus arasından Dünya çapından yıldızlar çıkarma yolunda ilerliyoruz. 17 milyonluk Hollanda ve 10 milyonluk Portekiz’in başardığını biz de başaracağız” dedi.

‘Mutlaka başaracağız’

Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, ligin çok zorlu geçtiğini de sözlerine ekledi. Eroğlu, sezon sonu açıklamasını şu şekilde tamamladı; “Bir sezon önceki 11’imizden 7 oyuncumuzun ayrılmasıyla yeni bir takım kurduk. Yeni oyuncular ile yeni sistemimizi oturttuk. Bu noktaya da herkesin uymak zorunda olduğu sistemimiz sayesinde ulaştık. Son sekiz maçta en kritik oyuncumuz stoper Sinan Osmanoğlu sakatlığı nedeniyle forma giyemedi. Kemal Rüzgar, Ali Mert Aydın, Enes Kubat ve Serdar Deliktaş’tan sakatlıkları nedeniyle hedeflediğimiz verimi alamadık. Küme düşen üç takıma maalesef 7 puan verdik. Bu olumsuzluklara rağmen iddiamızı dördüncü kez son maça kadar taşıdık. Bence ligin en dikkat çekici takımı olmayı başardık.”

Akhisar'da 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldiManisa'nın Akhisar ilçesinde 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bu depremin hemen ardından 4.4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. İstanbul'da, Bursa'da ve İzmir'de hissedilen deprem sosyal medyada kısa süre içinde en çok konuşulan konu oldu
Bakan Albayrak: Türk varlıklarına güvenenler ciddi anlamda kazandıHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Davos Zirvesi'nin ikinci gününde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, "Türk varlıklarına güvenenlerin ciddi anlamda kazandığı bir süreç. 2020 yılı daha sakin geçen bir yıl olacak; küresel büyüme tahminleri üzerinde beklentilerin daha olumlu olduğu bir yıl. Bu olumlu bir gelişme. Tabi ki küresel istikrardan yana olduk" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber