Arena’da fantastik tatlar

Arena’da fantastik tatlar

‘LOC Festivals’ tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen İzmir Çikolata ve Tatlı Festivali İzmir Arena’da gerçekleşti. Bu yıl ki mottosu ‘fantastik tatlar’ olan festivalde yurt dışından gelen şefler workshoplar ve söyleşiler düzenledi. LOC Festivals sahiplerinden Şahin Aydoğan, “Üç gün boyunca binlerce kişi tadı damaklarda kalan lezzetlerle karşılaştı. Ağızda eriyen tatlar davetlileri bambaşka bir dünyaya götürdü” dedi. İzmir Arena’nın sahibi Umut Ertuğrul da, “Çikolatanın mutluluk verdiği bir şehir efsanesi değil. Kakaonun içerdiği biyoaktif besin bileşenleri ve magnezyum vücutta serotonin adı verilen mutluluk hormonunun salgılanmasını artırıyor. Çocukların mutlu olduğu, insanların güldğü bir festivalin burada yapılması beni de mutlu ediyor” diye konuştu.

Arena’da fantastik tatlar

Diyarbakır'da zırhlı polis aracına saldırıDiyarbakır'da terör örgütü PKK mensuplarınca zırhlı polis aracına el bombası atıldı.
Agave bitkisi 20 yıl sonra çiçek açtıSakarya'nın Akyazı ilçesinde, sadece bir kez çiçeklenen ve ardından kuruyan agave bitkisi dikiminden 20 yıl sonra çiçek açtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber