‘Bayındır’ı bir de festivalde görün’

Bu yıl 8’incisi gerçekleştirilen Antalya City Expo - Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı’nda yerini alan Bayındır Belediyesi, İzmir Küçük Menderes Havzası belediyeleri arasında bir ilki gerçekleştirerek şehircilik alanında yaptığı çalışmaları tanıttı.

‘Bayındır’ı bir de festivalde görün’

Hazırlanan stantta; Baştan aşağıya yenilenen Bayındır Şehir Stadyumu, tarihi belediye binası ve Tekel Hanı’nın restore ediliş öyküsü, mezbele halden kurtarılan tarihi Hacı Sinan Hamamı ve cami tanıtımının yanı sıra, vatandaşların doğayla iç içe vakit geçirmeleri için yapılan parkların tanıtımı yapıldı.

Başkan’dan davet

21’inci kez düzenlenecek olan Bayındır Uluslararası Çiçek Festivali’nin de tanıtıldığı stantta, 2-6 Mayıs tarihleri arasında, çiçeğin ve üretimin başkenti Bayındır’a herkesin davetli olduğunu belirten Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli, “Güzel İzmir’in şirin ilçesi Bayındır’ımızı her alanda tanıtmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Nevşehir'de iki otomobil kafa kafaya çarpıştıNevşehir'in Avanos ilçesine bağlı Topaklı köyünde iki otomobilin kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 3 kişi ölürken, 2 kişi de ağır yaralandı.
İtfaiyeden tilki kurtarma operasyonuİzmir’in Tire İlçesinde 30 Metrelik boş kuyuya düşen tilki 3 gün kaldığı kuyuda vatandaşların ihbarı ile İtfaiye tarafından kurtarıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber