Geri Dön

Bornova’da 23 Nisan coşkusu

Bornova’da 23 Nisan coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bornova’da coşkuyla kutlanırken, Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ da çocukları yalnız bırakmadı. Büyükpark’ta Bornovalı çocuklarla biraraya gelen Başkan İduğ, makamını da 6 yaşındaki Melis Naz Demir, 5 yaşındaki Kadriye Naz Özdilek, 9 yaşındaki Talya Şalılı, 17 yaşındaki Ege Aktuğlu, 12 yaşındaki Ahmet Demir ve Doğa Tek ile 11 yaşında olan otizmli Eylem Şentürk’e teslim etti. Ailesiyle birlikte gelen minik Eylem, belediye binasının renginin değişmesini istedi. Başkan İduğ da Eylem’e belediyenin dış cephe rengini önümüzdeki hafta değiştireceklerine dair söz verdi.

İnsan da sahnedeydi

İduğ ayrıca otizm konusunda çalışma yapacaklarını ve otizmli çocuklar için de yüzme kursları düzenleyeceklerini belirtti, Eylem’e kursta giyeceği mayoyu hediye edeceğini söyledi. Bornovalı çocuklar ayrıcai 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çok özel bir konser için sahnedeydi. 110 kişilik orkestraya Almanya’da geçen yıl düzenlenen yarışmada Mozart Ödülü kazanan 14 yaşındaki Ali İnsan da eşlik etti.

Elazığ'daki depremin ardından Haluk Levent konserini iptal ettiElazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından gelen haberler üzerine sanatçı Haluk Levent, Bursa'daki konserini iptal etti. Konseri yapmanın hiçbir anlamının kalmayacağını belirten Levent, başkanı olduğu Ahbap Derneği üyeleriyle sürekli irtibat kurup, bölgedeki gelişmeleri yakından takip etti.
Prof. Dr. Naci Görür Elazığ ve çevresini vuran depreme nokta atışıyla işaret etmiştiHakan Çelik: “6 Ekim 2019 tarihinde CNN Türk’te Hafta Sonu programıma katılan Prof. Dr. Naci Görür Elazığ ve çevresini vuran depreme nokta atışıyla işaret etmişti. Bilim insanları, yıllardır bu risklere dikkat çekiyor acil önlem çağrısı yapıyor.”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber