Geri Dön

Coğrafi işaretin önemini anlattılar

8. Uluslararası Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı’na (OLIVTECH) katılan İzmir Ticaret Borsası, açtığı stantta zeytin ve zeytinyağı alanında faaliyet gösteren Borsa üyesi 9 firmaya ürünlerini sergileme fırsatı yarattı.

Coğrafi işaretin önemini anlattılar

Ayrıca ulusal ve uluslararası alanda tarım ve gıda ürünleri ticaretinin geliştirilmesi amacıyla kurduğu elektronik alım-satım platformu E-Commodity Bazaar Emtia Alım-Satım Portalı’nın da tanıtımını yaptı. Etkinlik kapsamında, 2017 yılında coğrafi işaret tescili alınan Urla Sakız Enginarı’nı tanıtan ve coğrafi işaret tescilinin tarım ürünlerinin rekabet gücü ve marka değeri üzerindeki etkisini anlatan bir de sunum yapıldı. Yarımadası’nın nadide ürünlerinden bir diğeri olan Erkence Zeytinyağı’nın özellikleri hakkında da katılımcılar bilgilendirildi.

Otomobil kamyonetle çarpıştı: 1'i polis, 2 yaralıArnavutköy'de yoldan çıkarak karşı şeride geçen Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polisin kullandığı otomobil kamyonetle kafa kafaya çarpıştı. Kazada polis ile birlikte çarptığı kamyonetin sürücüsü yaralandı.
Trump 'Yüzyılın Planı'nı açıkladı: Kudüs bölünmemiş bir şekilde İsrail'in olacakABD Başkanı Trump, sözde Orta Doğu barış planı kapsamında Kudüs'ün, İsrail'in "bölünmez" başkenti olarak kabul edileceğini açıkladı. Trump, Filistin'in bağımsız devlet olabilmesi için 4 yıllık süre öngördüklerini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber