Denizli’de sanatın kalbi merkezde attı

Denizli’de sanatın kalbi merkezde attı

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı, Ege Bölgesi’nin en büyük kongre ve kültür merkezi olan Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi, açılmasının ardından onbinlerce kişiyi ağırladı. Uluslararası 5. Denizli Cam Bienali, 33. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, Ege Aşıklar Bayramı gibi ulusal ve uluslararası etkinliklere de ev sahipliği yapan modern merkez onbinlerce vatandaşı kültür ve sanat programlarında ağırladı. Uluslararası standartlarda inşa edilen seminer salonları, sergi alanları ve atölyeleri ile Denizli’de kültür ve sanatın merkezi olan tesis 100 kişilik planetaryumu (gezegen evi) ile de ziyaretçilerine farklı deneyimler yaşattı.

‘Kente çok yakıştı’

Tesisin kentin kültür ve sanat merkezi olduğunu vurgulayan Başkan Osman Zolan, “İyi ki bu projemizi hayata geçirmişiz. Denizlimize yakışanı yaptık, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Sürücü adayı kanala uçtuKarabük'te, yol ortasında bulunan 1,5 metre derinliğindeki dere kanalına düşen otomobilin aday sürücüsü Emir Şan Eken (19), yaralandı.
Şarkıcı Linet’ten çıplak ayak dans şovBostancı Gösteri Merkezi'nde sahneye çıkan Linet, kalça dansıyla kendisini dinlemeye gelenlerden tam not aldı. Linet'in dans gösterisi dakikalarca alkışlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber