Geri Dön

En iyisi beyaz et

Türk halkı sağlıklı ve ekonomik olmasına rağmen beyaz ete alışamadı

Keskinoğlu, kırmızı et ürünleriyle karşılaştırıldığında hem ucuz hem de sağlık açısından daha az yağ oranına sahip piliç etinin bir türlü hak ettiği değeri bulamadığını belirtti.ABDde kişi başına 46 kilo, İngilterede 28 kilo, Yunanistanda 21 kilo piliç eti tüketildiğini kaydeden Mehmet Keskinoğlu, "Türkiyede bu oran sadece 11 kilo. Türk halkının bilinçlenerek daha ekonomik ve lezzetli piliç etini tüketmesini bekliyoruz" dedi.Keskinoğlu, piliç etinin çocuk gelişiminden kalp ve damar hastalıklarına kadar birçok sağlık sorununu önleyici besin elementi içeriğine de dikkat çekti.Sektörde yaşanan bu sıkıntının Avrupa Birliği ülkelerine ihracat kapıları açılmadığı sürece devam edeceğe benzediğini vurgulayan Mehmet Keskinoğlu, şöyle konuştu:"Denetimden başarıyla geçmiş 4 piliç işleme tesisine hala AB ihracat numarasının verilmemesi birçok sıkıntıyı da beraberinde getiriyor." Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Keskinoğlu, alıım gücünün Türk halkının beslenme şeklini etkilediğini söyledi. KİPA, ilkini 1997 yılında düzenlediği "Ne alırsan 100, 250, 500 bin -1 milyon lira" kampanyasını bu yıl da sürdürüyor. Kampanya; Bornova, Balçova, Çiğli, Gaziemir ve Denizli mağazalarında 1 Ağustosa kadar geçerli olacak. 100 bin liraya alınabilecek ürünler arasında Dalan Sabun (75 gr), Minuet Kek çeşitleri (35 gr), Cey su (0.5 lt), Pelikan yara bandı (10lu), Nova Mendil (1 adet), Bella bulaşık süngeri (1 adet), Penguen Piknik Reçel (20 gr) ve daha yüzlercesi bulunuyor. Ne alırsan 100 bin lira

Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Tatar Manisa'daki depremi yorumladıAFAD'ın duyurduğu Manisa'daki 5,4'lük büyüklüğündeki deprem İstanbul ve İzmir'i de kapsayan geniş bir çevrede hissedildi. Vatandaşlar depremin neden bu kadar geniş bir çevrede hissedildiğini merak etmeye başladı. Peş peşe meydana gelen son depremler ile CNN TÜRK'e konuşan uzmanlar konuya açıklık getirdi.
Bakan Albayrak: Türk varlıklarına güvenenler ciddi anlamda kazandıHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Davos Zirvesi'nin ikinci gününde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, "Türk varlıklarına güvenenlerin ciddi anlamda kazandığı bir süreç. 2020 yılı daha sakin geçen bir yıl olacak; küresel büyüme tahminleri üzerinde beklentilerin daha olumlu olduğu bir yıl. Bu olumlu bir gelişme. Tabi ki küresel istikrardan yana olduk" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber