Eskiyörük’ten çiğ süt fiyatı açıklaması

TİRE Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, litre başına 2 lira olan çiğ süt tavsiye fiyatının bugünkü girdi maliyetlerine göre tatmin edici olduğunu, ancak sonraki günlerde girdilere tekrar zam gelmesi durumunda üreticinin zora girecebileceğini söyledi.

TİRE Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, litre başına 2 lira olan çiğ süt tavsiye fiyatının bugünkü girdi maliyetlerine göre tatmin edici olduğunu, ancak sonraki günlerde girdilere tekrar zam gelmesi durumunda üreticinin zora girecebileceğini söyledi. Bu fiyatın 31 Aralık 2019 tarihen kadar açıklandığına dikkati çeken Mahmut Eskiyörük, “Geçtiğimiz yıl boyunca üretici yem, gübre, mazot gibi artan üretim maliyetleri karşısında büyük yara aldı. İneklerini kesime göndermeye başladı. 2 lira fiyat şu an üretimin sürdürülmesi için uygun, ancak kalıcı çözüm değil. Kalıcı çözüm üreticinin 1 litre süt ile 1.3 kilogram yem alacağı şekilde piyasanın düzenlenmesidir” dedi.

Pentagon'dan açıklama: Daha önce bu seviyede görmemiştikABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Jonathan Hoffman, Suudi Arabistan petrol şirketi Aramco'nun tesislerine yönelik saldırıyı "karmaşık" ve "koordineli" olarak tanımlayarak, "Saldırı çok sayıda hava unsuru kullanılarak eş zamanlı gerçekleştirildi. Hedefledikleri alanları vurdular. Daha önce bu seviyede bir şey görmemiştik." dedi.
Yaralı akbaba, jandarma ekipleri tarafından kurtarıldıMalatya'da devriye görevi yapan jandarma ekipleri, buldukları yaralı akbabayı tedavi ettirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber