Geri Dön

Et tadındaki mantar pazar tezgâhına çıktı

MARMARİS’te, sonbahar mevsiminin ilk yağmurlarıyla ortaya çıkan çıntar mantarı, pazar tezgâhlarında yerini aldı.

Et tadındaki mantar pazar tezgâhına çıktı

MARMARİS’te, sonbahar mevsiminin ilk yağmurlarıyla ortaya çıkan çıntar mantarı, pazar tezgâhlarında yerini aldı. Kilosu 20 ile 30 liradan satılan çıntarın yoğun ilgi gördüğünü belirten pazarcı Mehmet Aslan, “Dağlık alanlarda olduğu için toplanması çok zahmetli. Bu sene çıntar az görüldü, tezgahlarda fiyatlar yüksek” dedi. Ormanlık alanlarda özellikle çam ağaçlarının dökülen yaprakların altında doğal olarak kendiliğinden çıkan mantar, et tadı veriyor ve zehirli değil.

Nargile kömüründen zehirlenen çift, evlerinde ölü bulunduHatay'da, evde nargile içtikten sonra uykuya dalan Feryat (43) ve Atra Alvonoğlu (42) çifti, nargile kömüründen yayılan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti.
Bakan Soylu CNN TÜRK'te Elazığ'da yaşananları anlattıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CNN TÜRK ekranlarında Elazığ depremi sonrası bölgedeki son durumla ilgili bilgi verdi. Bakan Soylu, "45 vatandaşımızı sağlıklı bir şekilde göçük altından çıkardık. Şu anda enkaz altında 3 vatandaşımız var." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber