Genç beyinler yetiştiriyor

Biyoteknolojik ilaçların üretiminde kullanılan altyapıp kurmak üzere, Dr. Aziz Çaylı, yerli teknoloji geliştirmek için İzmir’deki İYTE Teknopark’ta yatırım yaptı.

Genç beyinler yetiştiriyor

“Flora Bio Akademi” adı altında bir eğitim birimi oluşturan Çaylı, tıp ve medikal sektöründen uzmanlar, akademisyenler, lisans ve lisansüstü öğrencilerine biyoteknolojik ilaçların nasıl geliştirildiğine yönelik eğitimler vermeye başladı. Çocuklar için açılan ilk programda 9-17 yaş aralığındaki 7 çocuk, biyoteknolojinin ne olduğunu, ilaçların nasıl geliştirildiğini öğrendi. Dr. Çaylı, Türkiye’nin yerli ilaçları geliştirmek için beyin gücüne ihtiyaç duyduğunu, bu ilacı geliştirmek için hem teknolojik hem de eğitim altyapısını kurmak istediklerini belirtti.

“Barış Pınarı Harekatı’nda, sahadaki gerçekleri dünyaya anlattık”İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İletişim Başkanlığı’nın 2019 Yılı Değerlendirme Programında yaptığı konuşmada, ülkenin ihtiyacı olan birçok önemli çalışmaya imza attıklarını söyledi.“Derdimiz, bölgede ve dünyada söz sahibi olan ülkemizin yükselişine yakışır nitelikli ve değerli çalışmalar gerçekleştirmek ve milletimizin sesini, devletimizin haklı mücadelesini bütün dünyaya duyurmaktır.”
7 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber