İki sorunu birden çözen yöntem

İki sorunu birden çözen yöntem

Yaşlanmayla birlikte oluşan göz kapağı düşüklüğü, Ptozis Operasyonu’yla tedavi ediliyor. Yöntemle hem görme kalitesinde hem de estetik açıdan kazanım sağlanıyor. Operasyon hakkında bilgi veren Kaşkaloğlu Göz Hastanesi’nden Op. Dr. Lale Geribeyoğlu, “Göz kapağındaki fazla deri ve yağ dokusu alınırken kaslarda güçlendirme yapılıyor. Herkesin göz yapısı farklı olduğu için kişiye özel planlama yapıyoruz. Cerrahi operasyon lokal anesteziyle gerçekleştiriliyor. Yaklaşık 45 dakika sürüyor. 3 günlük bir dinlenmenin ardından hasta normal yaşantısına dönebiliyor. Ptozis, yıllar sonra ihtiyaç duyulursa tekrarlanabilir” diye konuştu. Çocuklarda ve gençlerde de yapısal bozukluk nedeniyle görülebilen göz kapağı düşüklüğünün, göz tembelliğine yol açabildiği sözlerine ekleyen Geribeyoğlu, hastalığın durumuna göre ilaç tedavisi ve cerrahi müdahalenin uygulandığını belirtti.

Başkent’te otomobil dolandırıcılarına operasyonAnkara'da, otomobillerin kilometresini düşürüp, hasarlarını gizleyerek yaklaşık 60 kişiyi dolandıran 7 kişilik çete, polisin 'Sayaç' adlı operasyonuyla çökertildi. Kendilerini polis olarak tanıtıp, şifreli dil kullanan çete üyelerinden 5'i tutuklandı.
Jean Claude Van Damme’ın ilk isteği Türk kahvesi olduÖzel jeti ile dün akşam Bodrum’a gelen Jean Claude Van Damme’ın otele girer girmez ilk isteği sade Türk kahvesi oldu. Van Damme'ı karşısında gören yerli ve yabancı turistler şaşkınlık yaşadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber