Geri Dön

İş ve akademi dünyası buluştu

Ege Üniversitesi, İzmir Ticaret Odası ve İzmir Ekonomi Üniversitesi işbirliğiyle ‘Ege Üniversitesi Sektör Günleri’nin üçüncüsü “Makine” sektörü özelinde gerçekleştirildi.

İş ve akademi dünyası buluştu

Etkinlikte konuşan EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Ege Üniversitesi, İzmir Ticaret Odası ve İzmir Ekonomi Üniversitesi olarak sektör toplantılarının üçüncüsünü düzenliyoruz. Sanayinin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Sanayi sektörü ile üniversitemiz akademik kadrolarının işbirliği içinde olması gerekiyor. Bir firma ürettiği ürün bazında teknolojik, optimize ya da geliştirme anlamında sıkıntı yaşıyorsa, üniversitemiz hocalarıyla birlikte bunların üstesinden gelebiliriz” dedi.

Belediye binasının restorasyonunda tarihi mozaikler bulunduZeytinburnu Belediye Başkanlığı binası olarak kullanılan tarihi yapının altında Roma dönemine ait mozaikler bulundu. Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, "İstanbul'da mozaik aslında var ama benim bildiğim kadarıyla bu büyüklükte herhalde ilk defa çıkacak, öyle görünüyor" dedi.
24 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteniİşte gündemde öne çıkan magazin gelişmeleri

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber