İzmir’in hedefi çocuk dostu kent

İzmir’in hedefi çocuk dostu kent

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer 23 Nisan’da miniklerin coşkusuna ortak oldu. UNICEF’in ‘Çocuk Dostu Şehir’ kriterlerinin sağlanması için çalışacaklarını müjdeledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Kültürpark’ta çocuklarla buluştu, hem onların coşkularına ortak oldu hem de müjde verdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Dans, Ritim ve Bale Grubu, “23 Nisan ve Çocuk” temalı kısa film gösterimi, Mahalle Orkestrası, Türkiye’nin yedi bölgesinden gelen çocukların halk oyunları gösterisinin yanı sıra, Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği Al Farah Çocuk Korosu Recep Ersayın İlkokulu Çocuk Korosu ve Dj performansı şenliğe ayrı bir renk kattı.

Çocuklar, “Planetaryum”, “Işık Bilimi ve Işıldama”, “Maddenin Hallerinde Buzun Kurusu”, “Dalga Dalg a Sesler”, “Havayı Yakala”, 12D sinema gösterimi ve “Sanal Gerçeklik- Hayvanlar Nasıl Görünür” atölyelerine katılıp deneyerek öğrenme şansı elde etti.

Atölyelerde eğlendiler

Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer de şenliğe bisikletiyle katıldı. Başkan Soyer, İzmirli çocuklara UNICEF’in ‘Çocuk Dostu Şehir’ kriterini sağlaması için çalışacakları müjdesini verdi, şunları söyledi: “İzmir’in UNICEF’in Çocuk Dostu Şehir kriterini sağlaması için büyük bir kararlılıkla çalışacağız. Onları yılda tek bir gün yönetici koltuğunda misafir etmekle kalmayacağız. Yıl boyunca düşüncelerini aktarabilecekleri Çocuk Belediyesi gibi yepyeni mekanizmalar kuracağız.”

‘Projelerle yolunuzu aydınlatacağız’

Kültürpark’taki ektinliklere katılan Başkan Soyer, “Her yıl 23 Nisan’da yaktığımız kıvılcımın yıl boyunca ışık olup çocuklarımızın yolunu aydınlatması için çok sayıda proje uygulayacağız. Çocuklarımız, dünya halklarının kayıtsız şartsız egemenliğinin ve evrensel barışın yegane teminatıdır. 23 Nisan, çocukların barış içinde birbirine kardeşçe sarıldığı ilk çocuk bayramı” dedi.

Korku dolu anlar! 2 çocuğuyla yola savrulduAntalya'nın Alanya ilçesinde, sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil, takla attı. Kazada otomobili kullanan anne ve 2 çocuğu ile yanlarında bulunan 1 kişi, yola savrularak, yaralandı.
Yoğun istek üzerine ikinci kez Harbiye'de arabesk geceTemmuz ayında Harbiye Açıkhava'da sahneye çıkan Cengiz Kurtoğlu ve Hakan Altun, yoğun istek üzerine önceki akşam Poll Production organizasyonu, Demirören TV medya sponsorluğunda gerçekleşen Turkish Airlines Harbiye Açıkhava Konserleri'nde bir kez daha sevenleriyle buluştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber