Kanada’da yaşayan İzmirli çift, en büyük ödülü aldı

YAŞAMLARINI, Kuzey Amerika’nın soğuk ülkesi Kanada’da sürdüren İzmirli sanatçı çift Atanur-Asuman Doğan, suluboya resimleriyle Prime Gallery Peoples’s Choice Award Ödülü’nü kazandı.

Kanada’da yaşayan İzmirli çift, en büyük ödülü aldı

48 yıldır düzenlenen ve ülkenin en büyük açıkhava sanat sergisi olan ‘Toronto Outdoor Art Exhibition’a katılan ressam çift, ziyaretçilerin oylarıyla ‘onganizasyonun en iyi sanatçıları’ seçilerek bu onura layık görüldü. Atanur Doğan, Türkiye’den konuları işledikleri tabloların büyük ilgi gördüğünü söyledi.

İnecik’te sanat günleri
İZMİR Karaburun’un İnecik Köyü’nde bu yıl ikincisi düzenlenen “Görsel Sanatlar Günleri”, 31 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında kutlanacak. Kırk yama ve tel kırma sergisi açılacak. Birol Üzmez’in ‘Kortejo Aile Evleri’ ve ‘Simurgphotos’ adlı saydam gösterisi, Dr. M. Cengiz Tümer’in ‘Ardıçaltı Fotoğrafları’ sanatseverlerle buluşacak. Kısa film gösterileri, dinletiler, söyleşiler yapılacak. Gençlere yönelik çamur atölyesi de gerçekleştirilecek.

Mardin'de PKK'lı teröristlerin tuzakladığı patlayıcı infilak ettiMardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlerce araziye tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu bir kişi hayatını kaybetti.
İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Amerikalılara FETÖ uyarısıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) ABD kamuoyu için oluşturduğu tehlikeye işaret etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber