‘Kanada’yla ilişkileri İzmir canlandıracak’

İZMİR Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Aziz Kocaoğlu ile görüşen Kanada’nın Ankara Büyükelçisi John Cooter, karşılıklı ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi adına İzmir’in önemli bir köprü olacağını söyledi.

‘Kanada’yla ilişkileri İzmir canlandıracak’

Başkan Kocaoğlu, 8 ay önce Türkiye’de göreve başlayan Kanada’nın Ankara Büyükelçisi John Cooter’ı ağırladı. Cooter, iki ülkenin ilişkilerinin arzulanan düzeyde olmadığını belirtti, özellikle İzmir’in bu ilişkileri geliştirme adına önemli avantajlara sahip olduğunu söyledi. Kanada’nın başta gelen liman şehirleri Montreal ve Vancouver ile İzmir’in birçok ortak noktası bulunduğunun altını çizen Büyükelçi, İzmir, ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir köprü olabilir. Ekonomik, kültürel ve sosyal alandaki işbirliğimizi nasıl büyütebileceğimiz konusunda görüşleriniz bizim için önem taşıyor” dedi. Kocaoğlu, İzmir’de sanayi ve ticaret odalarının aktif bir şekilde çalıştığına dikkat çekti.

‘Suriye’ye barış gelmeli’

Başkan Kocaoğlu ve Büyükelçi Cooter’ın ziyaretinde, kentteki Suriyeli mülteciler sorunu da gündeme geldi. Cooter, Büyükşehir Belediyesi’nin bu anlamdaki insani uygulamalarının memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Başkan Aziz Kocaoğlu, bu konuda temel çözümün Suriye’ye barışın gelmesi ve mülteci konumundakilerin ülkelerine dönmesi olduğunu vurguladı.

İzmit’te fuhuş baskını! Kıskıvrak yakalandılarİzmit’te, bir evde fuhuş yapıldığı ihbarı üzerine polis ekiplerince operasyon düzenlendi. Operasyonda fuhşa aracılık ettiği iddia edilen M.S. (31) ve sevgilisi H.A. (47) ile fuhşa zorlandıkları iddia edilen Azerbaycan uyruklu 2 kadın gözaltına alındı.
20 Eylül 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber