Karşıyaka’dan 81 ile yayıldı

Karşıyaka Belediyesi Vecdi Altay Çocuk Kulübü bünyesinde hayata geçirilen Bir Çocuk Bin Gülüş Projesi, Türkiye’nin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi çocuklara umut oldu. Proje,    81 ile yayıldı.

Karşıyaka’dan 81 ile yayıldı

Destekçi firmalar ve hayırseverlerin bağışlarıyla; bot, çanta, kazak, mont, kitap, battaniye, erzak paketi ve kırtasiye seti gibi ihtiyaç malzemeleri temin edilerek yerlerine ulaştırıldı.
Proje, bir yıllık süreçte 60 bin çocuğun yaşamına dokundu. Köy kütüphanelerine kitap desteğinde bulunuldu, okulların perde ve masa örtüsü gibi eksikleri tamamlandı, hasta çocuk bakımevlerine ev malzemeleri gönderildi. İzmir, Balıkesir ve Erzurum’da bazı çocuk hastanelerine giysi desteği sağlandı; tablet, bilgisayar, oyuncak ve mobilya istekleri karşılandı. Yardım kolilerine Nutuk da eklendi. Projeye katkı sağlamak isteyenlerin, 0232 364 14 28’den detaylı bilgi alabiliyor.

Dev taşınma başladı! Ağırlığı bin 700 tonHasankeyf'te bulunan kültürel mirasın korunması için şu ana kadar 6 eser baraj gölü alanından çıkarılırken, buradaki son eser Er-Rızk Camisi'nin de kaldırılmasına başlanıldı.
15 Ekim 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber