Geri Dön

Kent için önemli imza

Kent için önemli imza

Kemeraltı’nın yeniden İzmir’e yön veren bir merkez olması yolunda en önemli projelerden biri olan Yusuf Rıza Ofisleri (Tasarım Odaklı Teknoloji Geliştirme Bölgesi) Projesi; İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Ticaret Odası, Ege İhracatçı Birlikleri, İzmir Ticaret Borsası, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Sun Tekstil, TARKEM, YUROKEM, Yusuf Rıza Düvenci ile İzmir Kent Değerlerini Koruma ve Geliştirme Derneği’ni bir araya getirdi. Yusuf Rıza Eski İlkokulu arazisinde saha ziyareti yapıldı.

‘Bir merkez olmalı’

Sun Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sabri Ünlütürk, “Yusuf Rıza Ofisleri, özellikle İzmir ve Ege Bölgesi’nde tasarım odaklı çalışmalar yürüten yapılar için bir merkez haline getirilmeli” dedi. İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, “Girişimcilik ve inovasyon merkezi hayalimiz var. Bu projeyi de bunun ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz” diye konuştu.

Dolmabahçe Sarayı'nda gizemli suret!Milli Saraylar İdaresi'ne bağlı Dolmabahçe Sarayı'nın Süfera Salonu'nda yapılan restorasyon çalışmaları sırasında duvar sıvasının altından 1917 tarihli gazete parçaları çıktı. Osmanlıca ve Fransızca yazılı haberlerin olduğu gazete parçasında Osmanlı'nın ilk uçakları olan 'Osmanlı' ve 'Prens Celaleddin' uçaklarının 40 dakikalık seferlerini başarıyla gerçekleştirdiğini yazıyor.
Hakan Ural'dan Barık ailesine yardımKanal D ekranlarında yayınlanan 'Neler Oluyor Hayatta?' programında gündeme gelen Barık ailesinin yaşadığı dram herkesi derinden etkiledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber