MASKİ çevreyi koruyor

MASKİ çevreyi koruyor

MANİSA Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, bugüne kadar 118 milyon metreküp evsel nitelikli atık suyunu arıtıp doğal çevreye zarar vermeden uzaklaşmasını sağladı. Ekolojik dengenin korunmasında atıksu arıtma tesislerinin önemine dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Gediz ve Bakırçay’ın kirlilikten kurtarılması adına yoğun bir mesai harcıyoruz. MASKİ Genel Müdürlüğü olarak geride kalan sürede atıksu arıtma tesislerine 247 milyon lira yatırım yaptık” dedi.

Yatırımlar sürüyor

MASKİ’nin çalışmaları kapsamında Büyükşehir Belediyesi Kanunu ile ilçe belediyeleri ve belde durumundan mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinden devralınan 13 atıksu arıtma tesisi kısa sürede devreye alınarak faal hale getirildi. Ardından yatırım hamlesine başlayan MASKİ, Manisa Merkez ile Turgutlu, Gördes ve Soma ilçelerinde tesisler inşa ederek işletmeye aldı. son olarak Alaşehir ilçe merkezine de 25 milyon lira yatırım bedeli ile yeni bir tesis inşa ediliyor. Ayrıca Alaşehir’in Kavaklıdere Mahallesi’nde de 4 milyon 100 bin lira yatırım bedeli yapılan bir diğer tesiste de çalışmalar hızla devam ediyor.

Yeni tesisler ile birlikte 2019 yılı hedefini belirleyen MASKİ’nin bu yıl 73 milyon metreküp atıksu arıtımı gerçekleştirmeyi planlıyor. l MANİSA DHA

Genç kız halk otobüsünde ölüme böyle gittiKocaeli’nin Gebze ilçesine hareket halinde olan otobüsten inmeye çalışan genç kızın feci şekilde can verdiği o anlar kameraya yansıdı. Kocaeli’nin Gebze ilçesinde meydana gelen olayda 18 yaşındaki Gönül Açar, Dilovası ilçesinden Gebze’ye gitmek için Y.K. idaresindeki 41 J 4171 plakalı özel halk otobüsüne bindi. Gebze ilçesinde bulunan bir alışveriş merkezinin önünde inmek isteyen genç kız, otobüsün kapısına doğru yaklaştı. Acar, hareket halindeyken kapısı açılan otobüsten bir anda inmeye çalıştı. Yere düşen genç kız ağır yaralandı. Özel bir hastaneye kaldırılan genç kız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olayla ilgili inceleme başlatan polis ekipleri sürücü Y.K.'yı gözaltına aldı. Emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen Y.K. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber