Geri Dön

Mavibahçe’den güzel kokular yükselecek

MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin geleneksel hale getirdiği, bu yıl ‘İyi Gıdalar, Gerçek Lezzetler’ temasıyla düzenlenen Gastronomi Festivali başladı. Ücretsiz festivali ziyaret edenler, keyifli atölyeler ve uzman konukların sohbetleriyle gastronominin bilinmeyen yönlerini, tariflerin püf noktasını öğrenecek.

Mavibahçe’den güzel kokular yükselecek

Festivalde, televizyondaki aşçılık yarışmalarından tanınan Hazer Amani ile Somer Sivrioğlu’nu yer alacak. Amani bu akşam saat 18:00’de Karbon İzi Olmayan Ege Lezzetleri, Sivrioğlu da yarın Ege’nin Kabukları workshopu ile İzmirliler ile buluşacak.

Usta isimlerle buluşma

Etkinlikte; Nedim Atilla, Ahmet Uhri, Ali Esad Göksel, Ekin Ozan, Gökalp Müstecaplıoğlu, Alparslan Baloğlu, Nihal Kadıoğlu Çevik ve Müjde Tönbekçi de seminer verecek. İzmir Ekonomi ve Yaşar Üniversiteleri de workshopları ile festivalde yerini alacak.

 

Azez'de bombalı saldırıSuriye-Türkiye sınırındaki Azez ilçesinde düzenlenen bombalı terör saldırısında ilk belirlemelere göre 5 sivil hayatını kaybetti, 15 kişi yaralandı.
Doğum anında depreme yakalandılar! İşte o anlar...Elazığ'da yaşanan 6,8'lik deprem anında doğum ile ölüm korkusu aynı anda yaşandı. Deprem anında çekilen görüntülerde Malatya'da özel bir hastanenin doğumhanesinde deprem anında yenidoğan bebeğin sağlık kontrollerini yapan sağlık çalışanları yer alıyor. Sağlık çalışanlarının o anlardaki soğukkanlılığı ise görüntülere böyle yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber