Geri Dön

‘Milas balı, zeytini kadar kaliteli’

‘Milas balı, zeytini kadar kaliteli’

Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) ile Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği (MAYBİR) işbirliğinde arı ve bal çalıştayına ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin çam balı üretiminin yüzde 92’sinin Muğla ili ve Kuşadası’nın Dilek Yarımadasında elde edilmekte olduğunu, Türkiye’nin en çok bal üretimi yapılan ikinci ili olan Muğla’nın en çok arı kolonisinin ise Milas’ta bulunduğunu belirten MİTSO Başkanı Reşit Özer, “Milas’ın zeytinyağında, balıkta olduğu gibi kendi markalarını yaratarak sadece Türkiye iç pazarına değil, dünya bal pazarına açılmasını istiyoruz. Bu nedenle arı yetiştiricilerimizin, balcılarımızın bilgili ve bilinçli bir üretim yapmasını arzu ediyoruz” diye konuştu.

Saat 10.0’da başlayan etkinlikte “Arı yetiştiriciliği, koloni yönetimi ve kış beslenmesinde dikkat edilecek hususlar” ve “Bal ve diğer arı ürünleri üretimi ve muhafazasında kaliteye etki eden kriterler” konulu sunumlar konukları bekliyor.

İstanbul'da TIR yangını! Trafik kilit...İstanbul'da mesai bitimine dakikalar kala TEM bağlantı yolunda yanan TIR trafikte aksamalara sebep oldu.
24 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteniİşte gündemde öne çıkan magazin gelişmeleri

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber