Geri Dön

Özgener’den destek

Altay Başkanı Konuşmaz’ın tüm İzmir kulüplerine ortak sponsor bulma önerisini değerlendiren TFF Başkanı Mahmut Özgener, “İzmir birlik olursa, başarır” dedi

Özgener’den destek

Altay Başkanı Niyazi Konuşmaz’ın İzmir kulüplerine ortak sponsor bulma çağrısına futbolun zirvesindeki isim de omuz verdi. Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, İzmir Valisi Cahit Kıraç ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile yaptığı toplantı öncesi DHA muhabirinin sorusunu yanıtlarken, “Kulüpler el ele vermeli. İzmir birlik olursa her şeyi başarır. Bunun örneklerini daha önce gördük” dedi. Altı kulübün kurmaylarıyla toplanan İZVAK Başkanı Levent Ürkmez ise, “Ortak sponsor için profesyonel destek almayı kararlaştırdık. Konusunda uzman bir reklam, tanıtım ve organizasyon şirketiyle anlaşıp, arayışı başlatacağız” diye konuştu.
Ortak sponsor bulunması halinde elde edilecek gelirin nasıl paylaşılacağı konusunu da masaya yatırdıklarını belirten Ürkmez, “Vakfımızın daha önce belirlediği kıstaslar vardı. Bu yönetmeliği yeniden dağıttık. Gelir paylaşımı konusunda farklı bir fikri olan, değişiklik yapılmasını isteyen olabilir. Yönetmeliğe göre İZVAK, gelirden en üst ligdeki ekiplere dört birim, bir alt lige iki birim, üçüncü kademedeki takımlara ise bir birim veriyor” diye konuştu.

Taraftar ölçü olabilir
Mevcut prensiplerin farklı kriterlere göre yeniden düzenlenebileceğini kaydeden Ürkmez şöyle konuştu: “Seyirci sayısı kıstas olabilir. Sonuçta sponsorların destek olma sebebi, taraftar. Maçları daha çok seyirci toplayan ekiplere, daha fazla pay verilebilir. Fair-Play’in de kıstas olarak alınması gündemde. Takımların aldıkları cezalar, görülen kart sayısına bağlı olarak gelir dağılımında değişiklik yapılabilir. 12 Ağustos’ta bir kez daha toplanacağız. Kısa sürede çok yol almalıyız.”

Elazığ'daki depremin ardından kurtarma çalışmaları sürüyorElazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından Mustafa Paşa Mahallesinde yıkılan binanın enkazında arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.
25 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni25 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber