Srebrenica Katliamı 24’üncü kez kınandı

1995 yılında yaşanan Srebrenica Katliamı’nda yaşamını yitirenler, Bornova’da anıldı.

Srebrenica Katliamı 24’üncü kez kınandı

Çamdibi Atatürk Parkı’ndaki Srebrenica Soykırım Anıtı önünde Bornova Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen anma töreninde, 8 bin 372 Bosnalı Müslüman anısına saygı duruşunda bulunuldu.Duygu dolu anların yaşandığı törende, Soykırım Anıtı’na kırmızı karanfil bırakıldı. Tören alanında 24 yıl önce yaşanan katliamı anlatan fotoğrafların yer aldığı iki sergi de açıldı. Programa katılan Başkan Mustafa İduğ, Srebrenica Katliamı’nın Avrupa Birliği’nin kabul ettiği bir soykırım olduğunu belirtti, “Katledilenlerin çoğu kadın ve çocuktu. Biz bu acıyı 24 yıldır içimizde yaşıyoruz. Orada yaşananları unutmadık. Bundan sonra da unutturmayacağız” diye konuştu.
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko da, kendisinin de Balkanlardan göç eden bir ailenin çocuğu olduğuna dikkat çekti, “Bölünürsek yok oluruz. Birleşirsek var oluruz” diye konuştu.

Buzdolabındaki yılan korkuttuMalatya'da, bir evin buzdolabına giren yılan, paniğe neden oldu. Yılan, itfaiye ekipleri tarafından yakalanarak, doğaya salındı.
Norm Ender başlattı, ünlü isimlerden destek yağdı‘Mekanın Sahibi’ şarkısıyla dikkat çeken rapçi Norm Ender, son günlerde artan orman yangınları üzerine bir kampanya başlattı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber