Tüm Çeşme’yle bayramlaştı

Tüm Çeşme’yle bayramlaştı

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, köyleri dolaşıp hemşehrileriyle bayramlaştı. Esnafla ve sokaktaki vatandaşla tek tek tokalaşan Başkan Oran, “Sabahın ilk ışıkları ile gevreğini satan, ekmeğini kapıp deniz kenarında kahvaltısını yapan, oltasına yem takan, kendi bahçesinde yetiştirdiği sebze meyveyi satarak geçimini sağlayan, balık mezatında sıra bekleyen Çeşmeli hemşehrilerimin bayramını kutluyorum” diye konuştu.

24-25 Ağustos tarihlerinde Tarım ve Sakız Koyunu Festivali’nin gerçekleştirileceği Ovacık’taki ziyaretinde davet çağrısı yapan Başkan Oran, “Amacımız, Sakız Koyunu’nu yaşatmanın yanı sıra endemik türler olan kavun, sakız ağacı, beyaz soğan, kekik ve lavantayı koruyup geliştirmek” ifadelerini kullandı.

‘İyi ki varsınız’

Ildırı’da el emeği göz nuru ürünlerini tezgahta satan kadınlarla da bayramlaşan Başkan Oran, köy kahvesinde oturup çay içti. Ildırı’yı geliştirme projeleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Ziyaretlerin son durağı Ilıca’da geleneksel bayram fotoğrafı çektiren Başkan Oran, “Benim güzel Çeşme ailem, iyi ki varsınız” dedi.

Erzurum'da silahlı kavgaErzurum'un Horasan ilçesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde iki grup arasında çıkan silahlı ve sopalı kavgada 2 kişi öldü, biri polis memuru 5 kişi yaralandı.
Karısını ezmeye çalıştıÇin'de bir adam, boşanma duruşmasından önce motoruyla karısını ezmeye çalıştı. Kadına çarpan saldırgan koca ardından bir otomobile çarptı. Kaza sonrası ayağa kalan adam ardından kadına palayla saldırdı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber