Turizm için güçbirliği

Turizm için güçbirliği

Ayvalık’ta düzenlenen ‘Edremit Körfezi Turizm Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısı’nda; doğası, kıyıları, termal ve sağlık turizmi ile ön plana çıkan Balıkesir’de, yaz sezonu öncesinde turizmin mevcut durumu ve geleceğine ilişkin değerlendirmeler yapıldı. Toplantıya katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kenti ve ilçeyi turizmde hak ettiği seviyeye getireceklerini vurguladı.

“Ulaşımıyla, lezzet duraklarıyla, aktivite imkanlarıyla insanların 12 ay boyunca buraya gelmesi için gereken imkanları oluşturmamız, altyapıyı hazırlamamız lazım” diyen Başkan Yılmaz şöyle devam etti:

Öncelikler belirlenecek

“İnsanımız günlük hayat içerisinde bir sorun yaşamıyor ise o şehir iyi yönetiliyordur. Birlikte, el ele verecek şehircilik alanında yapmamız gerekenleri, önceliklerimizi belirleyecek, planlamamızı birlikte yapacağız. Özellikle turizm noktasında daha özenli çalışacağız.”

AFAD'ın deprem tatbikatı gerçeği aratmadıAfet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD), Kütahya'da 10 ilden ekiplerin katılımıyla düzenlenen "Bölgesel Saha ve Masabaşı Tatbikatı" kapsamında deprem senaryolu saha tatbikatı gerçekleştirildi.
16 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber