UNESCO heyeti, Kula JEOPARK’Ta

UNESCO’nun Avrupa ağı içerisinde bulunan jeoparkların denetleme süreci başladı.

UNESCO heyeti, Kula JEOPARK’Ta

UNESCO’nun Avrupa ağı içerisinde bulunan jeoparkların denetleme süreci başladı. Kula Jeoparkı’nı denetlemek için ilçeye gelen UNESCO denetçileri Alessandra Cassini ve Zoltan Barnabas Korbely, çeşitli incelemelerde bulundu. UNESCO jeopark denetçilerine, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Mimar Azmi Açıkdil, Prof. Dr. Tuncer Demir, Kula Jeoparkı Koordinatörü Dr. A. Serdar Aytaç eşlik etti

‘Unvanımızı koruyacağız’

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kula Belediyesi ve Salihli Belediyesi işbirliğinde Türkiye’nin ilk ve tek Jeopark Belediyeler Birliği’nin kurulduğunu belirten Büyükşehir Başkan Danışmanı Açıkdil, denetleme sürecini başarılı bir şekilde tamamlayarak UNESCO Kula Jeoparkı’nın unvanını koruyacaklarını belirti.

Pence ve Pompeo, Türkiye'den ayrıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suriye konusunu görüşmek üzere Türkiye'ye gelen ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, görüşmelerinin ardından Ankara'dan ayrıldı.
Türkiye: Mektup çöpe atıldı, yanıtı Barış Pınarı HarekâtıCNN Türk'e konuşan Cumhurbaşkanlığı kaynakları, ABD lideri Trump'ın diplomatik nezaketten yoksun mektubunun reddedildiğini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber