Geri Dön

ZÜĞÜRT MİLYONER!

Bucaspor, vitrine çıkardığı Mehmet Batdal, Jebrin, Kamil Ahmet’ten tek kuruş kazanamazken, Sercan, Erkan, Bekir, Ozan İpek, Bekir’den çok az gelir sağladı

ZÜĞÜRT MİLYONER!

Altay ve KSK oyuncu satışından her sezon ciddi paralar kazanırken, Bucaspor vitrine çıkardığı yıldızları yok pahasına elinden kaçırmanın sancısını çekiyor. Süper Lig’den 750-800 bin TL’ye varan teklifler gelmesine rağmen Mehmet Batdal’ı zamanında bırakmayan Fırtına, genç golcünün sıfır bedelle Galatasaray’a gitmesine seyirci kaldı.
Çok ucuza gittiler
Buca, 2008-09’da Ozan İpek’i, 2009-10’da Bekir’i kulüpteki kriz yüzünden değerinin altında elden çıkardı. Sezon başında Sercan ve Erkan’ı ucuza kaybeden Fırtına, Jebrin ve Kamil Ahmet’i de kaçırarak milyonlarca lira gelirden oldu.
Kahramanmaraş’tan alınan Ozan İpek, 2. Lig’de şampiyonluk mücadelesi verilen 2008-09’un ortasında 200 bin TL bonservisle Bursa’ya gitti. 2009-10’da ise aynı senaryo Bekir’in, Manisa’ya özel anlaşmayla 400 bin TL’ye satışında yaşandı. İki futbolcudan gelen paralarla Fırtına ligi tamamladı. Asıl kayıp bu sezon yaşandı. Sercan Kaya, 250 bin TL’lik alacağını silip, 250 bin TL bonservis getirerek Trabzon’a gitti. Erkan da aynı rakamlarla Karabük’ün yolunu tuttu. Başkan Şeref Üstündağ’ın 1 milyon euro fiyat biçtiği Jebrin, 80 bin dolarlık alacağı ödenmeyince FIFA kanalıyla sözleşmesini feshetti. U19 Milli Takımı’nda parlayan Kamil Ahmet’ten beklenti, en az 750 bin TL’ydi. Genç yıldız 190 bin TL alacağını silip, 200 bin TL getirmek şartıyla ayrıldı. Fırtına’da şimdi de sırada Abdülkadir var.

Enkaz altında kalan hayvanlar da kurtarıldıElazığ'daki depremin ardından enkaz altında kalan hayvanların kurtarılması İstanbul itfaiyesi tarafından görüntülendi.
25 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni25 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber