Bir Tilki'miz eksikti!

Bir Tilki'miz eksikti!

Bir Tilki'miz eksikti!

Bir Tilkimiz eksikti
       TÜRKİYE'deki para ve sermaye piyasaları körfez krizinden çok içerdeki siyasal belirsizliklerin etkisinde kaldı. ABD'nin Irak'ı vuracağı beklentisiyle önceki gün yüzde 6.5 düzeyinde düşen İMKB, dün de iç siyasetin etkisiyle yüzde 1.64 geriledi. DYP Lideri Tansu Çiller'in 'nın DSP Lideri Bülent Ecevit'e birlikte hükümet kurmayacağını bir kez daha açıklaması ve Başbakan Mesut Yılmaz'ın yüce divana sevki ile ilgili haberler borsayı satış baskısına soktu. İMKB - 100 Endeksi gün içinde yüzde 4.70 düşerek 2.186 puanı görmesine karşın gün sonunda 2,240 puandan kapattı.
       Irak'a saldırı olayı ve içerde hükümetin kurulmasının uzaması bono piyasısını olumsuz etkiledi. En çok işlem gören 21 Temmuz vadeli kağıtlarınbfazi 1.65 puan artarak yüzde 145.25'e, ve 6 Ekim vadeli bonoların faizi de 2.65 puanlık artışla 141.70'e çıktı.
       Öte yandan, ABD'nin Irak'a vurmasıyla dolara olan talep arttı. Sabah saatlerinde dolarda gözlenen talep öğlenden sonra azaldı. Dolar dün serbest piyasada 500 lira artarak 308,900 liradan işlem gördü.
       ABD'nin Irak'ı vurması petrol fiyatlarını son 6 ayın en yüksek seviyesine çıkardı. Ancak petrol fiyatlarındaki hızlı tırmanış ise daha sonra hız kesti. Irak'a müdahale sonrası ise 1 Ons altının gramı 294 dolara yükseldi.Fuhuş operasyonunda gelin ve görümce gözaltına alındıİzmit'te, polis ekiplerince masaj derneğine düzenlenen fuhuş operasyonunda, dernek yöneticileri 7 aylık hamile D.Ö. (22) ile görümcesi N.Ö. (33) gözaltına aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber