Bulut teknolojisinde ‘NGN’ çifte ödül aldı

Geçen hafa İstanbul’da gerçekleştirilen ve üst düzey BT yöneticilerini buluşturan “IDC Multi Cloud Summit” etkinliğinde IDC Cloud Ödülleri sahiplerini buldu.

Bulut teknolojisinde  ‘NGN’ çifte ödül aldı

NGN’in veri merkezi ve bulut çözümlerini katılımcılarla buluşturduğu etkinlikte şirketin Doğa Sigorta ve Nobel İlaç ile altına imza attğı iki projesi ödüle layık görüldü.

‘Analiz imkanı’

NGN’in Doğa Sigorta ile gerçekleştirdiği “Private Cloud Transition” projesi, Private Cloud kategorisinde birincilik ödülünü aldı. Doğa Sigorta IT Müdürü Vedat Erkomay, “istemlerimizi NGN’in private cloud altyapısına taşıdık; ölçeklenebilir, kesintisiz, güvenli ve modern bir IT altyapısına sahip olduk” dedi.

NGN’in Nobel İlaç ile gerçekleştirdiği “Consolidation and Cloud Transition” projesi ise Cloud Transition kategorisinde ikincilik ödülü kazandı. Nobel İlaç Altyapı ve Operasyon Müdürü Tülin Şendemir, “Dijitalleşme yolunda büyük bir adım attık. Konsolidasyon ve buluta geçiş projesi için güvenilir bir iş ortağı ile yola çıkmak bizim için çok önemliydi” ifadelerini kullandı.

Etkinlikte konuşan NGN Genel Müdür Yardımcısı Müfit Süer, “Bulut teknolojisi, verilerin daha verimli kullanımını ve daha iyi analizini sağlıyor” derken, bulut ve yönetilen hizmetlerin rekabette ayrıştırıcı olduğunun altını çizdi.

“Hz. Süleyman’ın kızıyım” diyerek 13 milyon TL’lik vurgun yaptığı iddia edilen şahıs yakalandıEskişehir'de Hz. Süleyman'ın kızı olduğunu ileri sürüp psikolojik rahatsızlığı bulunanlara kendi kanını içirerek 13 milyon TL’lik dolandırıcılık yaptığı iddia edilen şahıs, Sakarya’da jandarma ekiplerince düzenlenen operasyona yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber