Burger lahmacunu solladı

Yemek siparişi sitesi Yemeksepeti, Türkiye’nin 2017 yılındaki yemek tercihlerini duyurdu. Bir yıldaki 190 milyon porsiyon yemek verisinin işlenmesiyle elde edilen istatistiklere göre, Türkiye sağlam bir kahvaltı ile başladığı günü global tatlarla sürdürüyor. Akşam yemeklerinde ise Türk mutfağından vazgeçilmiyor.

Burger lahmacunu solladı

2017’de 2.1 milyon yeni üyenin katılımıyla 8 milyon kişiye ulaşan Yemeksepeti’nde, 22 bin tekil restorandan 190 milyon porsiyon yemek siparişi verildi.

Yemeksepeti’nin bu verileri inceleyerek oluşturduğu menüye göre kahvaltıda, kahvaltı tabağı ve portakal suyu tercih edildi. Kahvaltılar Ayvalık tostuyla pekiştirildi. Öğle menüsünde burger, patates kızartması ve çikolatalı sufle üçlüsü yendi. Akşam yemeğinin vazgeçilmezi ise mercimek çorbası, döner dürüm ve lahmacun oldu.

Kahve fırladı

Yılın en çok sipariş edilenlerinin birinci sırasına bu kez burger yerleşti. Lahmacun ise ikinci sıraya düştü. Bu ikilinin ardından kebap, pizza ve döner sırasıyla diğer favoriler oldu. Siparişini en çok artıran ürünlerde ise, ilk sıraya yüzde 135 artışla kahve yerleşti. Onu yüzde 84 ile pilav, yüzde 55 ile dondurma takip etti. Döner ve çiğ köfte de siparişini en çok artıran diğer ürünler oldu. Toplam siparişlerin yüzde 69’u mobilden gelirken en çok sipariş verilen gün pazar oldu. En çok siparişi veren yaştakiler 1995’liler olarak belirlendi.


'Yerde yatan kadın' alarmı! Polisler hemen harekete geçtiİstanbul Esenyurt’ta bir kadının yol ortasında hareketsiz yattığı ihbarını alan polis ekipleri harekete geçti. Polisi arayan şahıs, kadının ölmüş olabileceğini ifade etmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Gerçek ise sağlık ekiplerinin gelmesiyle ortaya çıktı. Yerde hareketsiz yatan kadının alkol komasına girdiği öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber