En girişimci üniversite ODTÜ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ‘Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’ni açıkladı. 2018 Yılı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’nde, ODTÜ 93.16 puanla ilk sırada yer alırken, İTÜ 90.16 puanla ikinci, Sabancı Üniversitesi 85.49 puanla üçüncü oldu.

En girişimci üniversite ODTÜ

Endekste sırasıyla Bilkent Üniversitesi 84.42, Boğaziçi Üniversitesi 83.33, Yıldız Teknik Üniversitesi 81.40, Gebze Teknik Üniversitesi 77.82, Hacettepe Üniversitesi 75.93, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü 75.64 ve Ege Üniversitesi 70.66 puan aldı.

Bakan Varank, girişimcilik ruhunun ve yenilikçilik kültürünün gelişmesinde üniversitelerin en önemli basamak olduğunu söyledi. Bilimle teknoloji politikalarının oluşturulması ve sanayi stratejisinin belirlenmesinde üniversitelerle birlikte hareket ettiklerini belirten Varank, “Üniversite-sanayi iş birliği alanında önemli destek ve teşvikler sunuyoruz. Amacımız, üniversitelerimizi üretimin merkezinde konumlandırmaktır” dedi.

Korku dolu anlar! 2 çocuğuyla yola savrulduAntalya'nın Alanya ilçesinde, sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil, takla attı. Kazada otomobili kullanan anne ve 2 çocuğu ile yanlarında bulunan 1 kişi, yola savrularak, yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber