Gaziantepli girişimci bulgurdan kahve yaptı

Gaziantepli girişimci, bulgurdan ''değişik tatlar'' üretmeyi denedi, bulgur kahvesiyle diğer kahve çeşitlerine rakip oldu.

Gaziantepli girişimci bulgurdan kahve yaptı

Bulgurdan ''değişik tatlar'' üretmeyi deneyen firmanın sahibi Mehmet Koçak, bugüne kadar bulgurdan farklı lezzetler ortaya çıkarmayı başardı. Bulgur cipsi, bulgur tatlısı derken bulgurdan kahve de yapan Koçak, kahveyi bugüne kadar yaklaşık 200 kişiye tattırdı.

Koçak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sektöre 20 yıl önce girdiklerini, son 5 yıl içinde de bulgurdan çeşitli ürünler elde edebilmek için Ar-Ge çalışmalarına ağırlık verdiklerini söyledi.

Bulguru, cips, tatlı, hazır karışım çiğ köfte, domatesli bulgur, sebzeli bulgur olarak çeşitlendirdiklerini belirten Koçak, son olarak bulgurdan kahve yapmayı başardıklarını ifade etti.

Cipsi daha lezzetli hale getirmeye çalışırken farklı sonuçlar aldıklarını, buradan hareketle bulgurun kahvesini yapmaya karar verdiklerini anlatan Koçak, şöyle devam etti: ''Bulgurdan kahve yapabileceğimizi düşündük, üzerinde çalıştık ve güzel bir içecek ortaya çıktı. Bulgur kahvesinin tadı da pişirimi de Türk kahvesiyle aynı. Lezzet olarak da daha lezzetli diyebilirim. Tattırdığımız insanlar da aynı ifadeleri kullanıyor. Bugüne kadar yaklaşık 200 kişiye bulgur kahve ikram ettik. Kahvenin bulgurdan yapıldığını söylemediğimiz insanlar bunu fark edemedi. Kahvenin bulgurdan yapıldığını söylediğimiz zaman ise bulgurun tadını aldıklarını dile getirdiler. Bu kahveyi içen herkesten olumlu dönüşler aldık.''

''Bulgurdan yeni ürün geliyor''

Koçak, bulguru dünyaya tanıtmanın mücadelesini verdiklerine dikkati çekerek, diğer ürünlerde olduğu gibi bulgur kahvesinin de patentini aldıklarını belirtti.

Bulgur kahvesinin, bebeğe de yaşlıya da ikram edilebileceğini ifade eden Koçak, aynı zamanda Türk kahvesi ve hazır kahveye alternatif bir ürün olduğunu söyledi.

Ürettikleri alternatif ürünün, ülke ekonomisine katkı sağlayacağına inandığını dile getiren Koçak, ''Amacımız, bulguru geniş kitlelere tanıtmak. Bulgurdan farklı ürünler çıkarmaya çalışıyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Yine bir yenilik peşindeyiz. O ürünümüzü tamamlamaya da az bir zaman kaldı. Onun da patentini aldıktan sonra müşterilerimize sunacağız'' diye konuştu.

Kız arkadaşına kurşun yağdırdıBursa Jandarma Astsubay Okulu'nda görevli Jandarma Uzman Çavuş Aydemir K. (49), okula misafir ziyaretçi olarak gelen kız arkadaşı Sosin Küçükgüven'i (43), aralarında çıkan tartışmanın ardından beylik tabancasıya vurarak öldürdü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber