İlaç protokolünde mutabakata varıldı

Türk Eczacıları Birliği (TEB) Genel Başkanı Erdoğan Çolak, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile TEB arasındaki ilaç alım ek protokolünde sözlü mutabakata varıldığını bildirdi.

“SGK kapsamındaki kişilerin Türk Eczacıları Birliği üyesi eczanelerden ilaç teminine ilişkin protokol”ün revizyonu ve ek protokol imzalanmasına yönelik sürece ilişkin basın toplantısı düzenledi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile görüşme yapıldığını aktaran Çolak, “SGK kapsamındaki kişilerin TEB üyesi eczanelerden ilaç teminine ilişkin protokolün 2019’a ilişkin revizyon görüşmeleri tamamlandı. Sözlü olarak mutabık kaldık, bir iki gün içinde imzayı atacağız. Bugün bir imza töreni olmadı” dedi.Çolak, bilimsel eczacılığın 180’inci yılının kutlandığını dile getirerek, protokol revizyonunun imzalanmasının da bu döneme denk gelmesinden mutluluk duyduklarını söyledi.

Elektrikli motosiklete bulunan 2 kadın denize düştüSinop'ta, kontrolden çıkan elektrikli motosikletle birlikte denize düşen Kübra Okatan (26) ile Naciye Büşra Öztürk (25) çevredekiler tarafından kurtarıldı. 2 kadının sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber