Geri Dön

İSO’da Küçük yine başkan Bahçıvan meclis başkanı

İSO’da seçimi Başkan Tanıl Küçük kazandı. Odanın yönetim kurulu için Tanıl Küçük ve Süleyman Orakçıoğlu’nun başkanlığında iki liste yarıştı

İSO’da Küçük yine başkan Bahçıvan meclis başkanı

Seçim sonuçlarından önce bir açıklama yapan Küçük şunları söyledi:
“Bu kriz ortamında benim birinci önceliğim ve dikkatim mevcudu korumak olacaktır. Çünkü Türk sanayisinin gerçekten sıkıntısı var. Bu anlamda sanayinin sorunlarını çözebilsek, sanayiyi şu andaki çıkmazından çıkartabilirsek bu büyük bir başarı olur. Türk sanayinin rekabet gücünü artırmak, devam ettirmek, sonraki önceliğimiz.”
Küçük’ün rakibi olan Süleyman Orakçıoğlu ise İSO’nun Türk sanayisinin yüzde 40’ını temsil ettiğini ve odanın bu “büyüklüğünü ve etkinliğini” göstermek için gayret edeceğini belirtti.
İSO’da Meclis Başkanlığı’na Erdal Bahçıvan, yardımcılığına da Zeynep Bodur seçildi. İSO’da Küçük’ün rakibi Süleyman Orakçıoğlu 44 oy aldı.

İSO’nun yeni yönetimi
- Tanıl Küçük
- Nuri Tuna
- Fikret Tanrıverdi
- Abdülbaki Kuriş
- Turgay Durak
- Bülent Savaş
- Kenan Baytaş
- Fahir Gök
- Ülkü Büyükgönenç
- Mustafa Aydın Özilhan
- Kadif Efe

DTO’da Metin kalkavan
Dün Deniz Ticaret Odası’nda da (DTO) yönetim seçimi yapıldı. DTO Yönetim Kurulu Başkanlığına Metin Kalkavan yeniden seçildi. Yönetim Kurulu’nda Metin Kalkavan’ın yanı sıra Sefer Kalkavan, Halim Mete, Rıdvan Kartal, Faruk Miras, Tamer Kıran, Şadan Kaptanoğlu, Recep Düzgit, Ahmet Paksoy, Sualp Ömer Ürkmez ve Alev Tunç yer aldı. DTO Meclis Başkanlığına ise Cengiz Kaptanoğlu seçildi.

Aksaray'da tedbiren hastaneye kaldırılan 10'u Çinli 12 kişi taburcu edildiAksaray'da 'korona virüs'üne karşı tedbir amacıyla hastaneye kaldırılan 10'u Çinli 12 kişi taburcu edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber