Geri Dön

Kazakistan ve Türkiye yatırımı konuşulacak

Türkiye ve Kazakistan arasındaki yeni yatırım fırsatlarını değerlendirmek amacıyla İş ve Yatırım Forumu düzenlenecek. Foruma, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Kazakistan Başbakanı Askar Mamin de katılacak.

Kazakistan ve Türkiye yatırımı konuşulacak

Türkiye-Kazakistan İş ve Yatırım Forumu 10 Kasım Pazar günü İstanbul’da yapılacak. Forumda, iki ülke arasındaki yeni yatırım alanları değerlendirilecek. Foruma, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ve Kazakistan Başbakanı Mamin de katılacak. Forumda; gıda, tarım, hayvancılık, kimya, petrokimya, deri, tekstil, hazır giyim, mobilya, inşaat, yapı malzemeleri, makine, maden, metalürji ve enerji sektörlerindeki iş birliği olanaklarının anlatılacağı sektörel oturumlar düzenlenecek.

Mükemmel bir üs

Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly de yaptığı açıklamada, “Türkiye ve Kazakistan’ın imkanlarını değerlendirmek için beraber çalışmalıyız. Kazakistan, Türkiye’ye mükemmel bir üs olabilir” dedi. Saparbekuly, “Petrokimya Kazakistan’ın yatırım almak istediği bir sektör. Bu alanda yatırımcıya birçok imkan sağlıyoruz. Yatırımcıları, kurumlar, gayrimenkul ve arsa vergilerinden muaf tutuyoruz, makinelerine sıfır gümrük vergisi uyguluyoruz, ucuz kredi sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Tatar Manisa'daki depremi yorumladıAFAD'ın duyurduğu Manisa'daki 5,4'lük büyüklüğündeki deprem İstanbul ve İzmir'i de kapsayan geniş bir çevrede hissedildi. Vatandaşlar depremin neden bu kadar geniş bir çevrede hissedildiğini merak etmeye başladı. Peş peşe meydana gelen son depremler ile CNN TÜRK'e konuşan uzmanlar konuya açıklık getirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber