Geri Dön

Novel'den Intranet atağı

Novel'den Intranet atağı

SEKİZ yıldır bilgisayarları konuşturan Novell, NDS for NT ürünü ile ağ yönetiminde çığır açacak yeni ürününü Atlanta'da tüm dünyaya tanıttı. Başkan yardımcısı John F. Slitz, ağ yönetiminin kurallarını oluşturan Novell'in teknoloji zıplamasıyla insanlara daha hızlı, daha geniş, daha güvenli ve daha ucuz veri iletişim imkanı getirdiklerini söyledi.
Novell Ürün Müdürü Brian Faustyn, Milliyet'e Novell'in gelecek vizyonu ile ilgili sorularını yanıtladı. Novell, giderek yaygınlaşan internet ve buna bağlı olarak işlekmelerin kendi iç internetlerini kurma (intranet) eğilimi doğrultusunda ürün geliştiriyor.
Faustyn, GroupWise 5.2, BorderManager, NDS for NT ve ManageWise 2.5 gibi ürünlerle Novell'in dijitalleşen şirketlere, uygun araçlar verdiklerini belirtiyor. Türkiye'de 8 yıllık kesintisiz eğitimle birlikte başlayan bilgisayar destekli eğitim projelerinden büyük heyecen duyduklarını belirten Faustyn, "Novell, henüz ortada diğer firmalar yokken geleceği gördü. Şimdi gelecek ağ yönetiminde ve Novell, internet dünyasının otoyolunu oluşturacak yazılımlar geliştirdi" dedi.


Annesini 15 kez bıçaklayarak yaraladıManisa'nın Kula ilçesinde, K.A. (18), sokak ortasında annesi Ummuhan A.'yı (53) 15 kez vücudunun farklı yerlerinden bıçaklayarak ağır yaraladı. Ummuhan A. hastanede tedaviye alınırken, K.A. polise teslim oldu. Olay anı, bir iş yerinin güvenlik kamera görüntülerine anbean yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber