‘Örümcek Adam’ 1 haftada 341 milyon doları avladı

ABD’de 3 Temmuz Salı günü gösterime giren “The Amazing Spider Man” ilk haftasında 341 milyon dolarlık rakamla rekora imza attı.

‘Örümcek Adam’ 1 haftada 341 milyon doları avladı

Sadece uluslararası pazarlardan elde edilen gelir rakamı 201 milyon dolara işaret ediyor. Yönetmenliğini Marc Webb’in yaptığı ve Andrew Garfield ve Emma Stone, Martin Sheen, Sally Field gibi oyuncuların oynadığı film, daha önceki üç filmlik seriyi en baştan ele alıyor ve filmle aynı adı taşıyan ‘’The Amazing Spider Man’’ çizgi roman serisini baz alıyor. Şu sıralar vizyonda olan Ice Age 4 serisi film ise iki haftada ulaştığı 198 milyon dolarlık gelir rakamıyla öne çıkıyor. Filmi izleyenlerin yüzde 75’den fazlasını 12 yaş ve üzerindeki grup oluşturuyor. Filmin tüm haklarını Japon Sony’nin film kolu elinde bulunduruyor.

Taşlı sopalı beşik kertmesi meydan kavgası: 9 yaralı, 18 gözaltıBursa’da beşik kertmesi gençler evlenmek istemeyince aileler birbirine girdi. Her iki tarafın taş ve sopalarla birbirine girdiği sokak kavgası meydan muharebelerini aratmadı. Kameraya yansıyan sokak kavgasında 9 kişi yaralanırken, polis olaya karışan 18 kişiyi gözaltına aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber