Geri Dön

TOBB’da siyasi denge listesi

TOBB’da siyasi denge listesi

TOBB’da siyasi denge listesi

SEÇKİN ÜREY Ankara

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıkoğlu’nun pazar günü yapılacak seçime tek aday olarak girmesi kesinleşirken, bütün gözler şekillenmeye başlanan 15 kişilik yönetim kurulu listesine yöneldi. Edinilen bilgilere göre, Hisarcıklıoğlu ve ekibinin, iki yıllığına seçilecek yeni yönetim genel seçim ortamında çalışacağı için yönetim kurulunun oluşturulmasında siyasi bir denge kurulmaya çalıştığı bildirildi. TOBB başkanını belirleyecek beş konseyin 133 üyesinden yaklaşık 70’inin yönetim kurulunda yer almak için başvuruda bulunduğu belirtildi. Başkanlığa adaylığını koymaktan vazgeçen ASO Başkanı Zafer Çağlayan’ın yönetim kuruluna girip girmeyeceği ise halen netlik kazanmadı. Buna göre listede yer alması muhtemel isimler şunlar:
"Rifat Hisarcıklıoğlu (ATO), Mehmet Balduk (Kahramanmaraş Tic. ve San. Odası), Faik Yavuz (Ankara Tic. Borsası), Bülent Koşmaz (Manisa Tic. Borsası), Halim Mete (İstanbul Deniz Ticaret Odası), Nejat Koçer (Gaziantep San. Odası), Hüseyin Üzülmez (Konya Tic. Odası), Nail Kalemci (Denizli Tic. Odası), Tuğrul Yemişçi (İzmir Tic. Borsası), Salih Esen (Ege Bölgesi San. Odaları), Fethi Coşkuntuncel (Adana Tic. Borsası), Lütfü Yücelik (Erzurum Tic. ve San. Odası), İlhan Parseker (Bursa Tic. Odası), Fahrettin Akyıl (Diyarbakır Tic. Borsası), Ömer Aydın (Ordu Tic. ve San. Odası)"
EKONOMİ

Patenli magandalar trafiği alt üst ettiAntalya'da cadde üzerinde görüntülediği patenli gençlerden biri tarafından aracı yumruklanan iş insanı Ali Korkmaz, o anları anlattı. Ali Korkmaz, "Akşam saatlerinde Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünden geçerken, otobüsün arkasına tutunan gençleri gördüm. Biri yuvarlandı, düştü. Bu arada kameramla çekmeye başladım. Biri fark etti. Kapüşonunu kapattı. Bir şeyler söyledikten sonra aracın camına yumruk attı. İnanın hala anlam veremedim. Trafiği birbirine kattılar. Eziliyorlardı. Şikayetçi olacağım" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber