Türkiye’deki sigorta şirketleri

Türkiye’de hayat dışı sigorta branşlarında 30, hayat sigortası branşlarında 23 ve reasürans branşlarında 1 şirket faaliyet gösteriyor.
Hazine Müsteşarlığından yapılan açıklamada, şirketlerin Türkiye’de sigortacılık faaliyetinde bulunulabilmesinin Hazine Müsteşarlığından ilgili branşta ruhsat almasına bağlı olduğu anımsatılarak, bu çerçevede vatandaşların, sigortacılık yapan şirketler hakkında bilgilendirilmesinin yetkisiz kişi ve kuruluşlarca sigorta teminatı verilerek, mağdur edilmemesi açısından önem taşıdığı bildirildi.

HAYAT DIŞI SİGORTA ŞİRKETLERİ
Açıklamada, Türkiye’de, "hayat dışı ve hayat" alanındaki sigorta şirketleri ile "özel emeklilik ve reasürans şirketleri" ve bunların faaliyet alanları şöyle sıralandı.
-Hayat Dışı Sigorta Şirketleri: AIG Sigorta A.Ş., AK Sigorta A.Ş.,
Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi, Ankara Anonim Türk Sigorta Şirketi, Atradıus
Credit Insurance N.V., Aviva Sigorta A.Ş., AXA Sigorta A.Ş., Başak, Groupama
Sigorta A.Ş., Birlik Sigorta A.Ş., Cardif Sigorta A.Ş., Coface Sigorta A.Ş.,
Demir Sigorta A.Ş., Dubai Group Sigorta A.Ş., Ergoisviçre Sigorta A.Ş., Eureko
Sigorta A.Ş., Euro Sigorta A.Ş., Fiba Sigorta A.Ş., Generali Sigorta A.Ş., Güneş
Sigorta A.Ş., HDI Sigorta A.Ş., Hür Sigorta A.Ş., Işık Sigorta A.Ş., Allianz
Sigorta A.Ş., Liberty Sigorta A.Ş., Ray Sigorta A.Ş., SBN Sigorta A.Ş., Türkiye
Genel Sigorta A.Ş., Yapı Kredi Sigorta A.Ş., Zurich Sigorta A.Ş.,
Bu şirketler genel olarak, "kara araçları, kara araçları sorumluluk, yangın ve doğal afetler, nakliyat, kaza, hastalık sağlık, genel zararlar, genel sorumluluk, kredi, hukuksal koruma, raylı araçlar, su araçları, su araçları sorumluluk, hava araçları, hava araçları sorumluluk ve finansal kayıplar" alanlarında faaliyet gösteriyor.

HAYAT SİGORTASI BRANŞLARI
-Hayat Sigortası Şirketleri: Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta A.Ş., AIG
Hayat Sigorta A.Ş., AXA Hayat Sigorta A.Ş., Birlik Hayat Sigorta A.Ş., Cardıf Hayat Sigorta A.Ş., CIV Hayat Sigorta A.Ş., Demir Sigorta A.Ş., Genel Yaşam Sigorta A.Ş., Güven Sigorta A.Ş., New Life Yaşam Sigorta A.Ş.
Bu şirketler, "hayat, hastalık-sağlık, kaza, evlilik-doğum, sermaye itfa ve yatırım fonlu sigorta" alanlarında faaliyette bulunuyor.
-Özel Emeklilik Şirketleri: Aegon Emeklilik A.Ş., Allianz Hayat ve
Emeklilik A.Ş., Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş., Avivasa Emeklilik ve Hayat A.Ş., Başak Groupama Emeklilik A.Ş., Deniz Emeklilik ve Hayat Sigorta A.Ş., Ergoisviçre Emeklilik ve Hayat Sigorta A.Ş., Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş., Fortis Emeklilik ve Hayat A.Ş., Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş., ING Emeklilik A.Ş., Vakıf Emeklilik A.Ş., Yapı Kredi Emeklilik A.Ş.
Bu şirketler, "evlilik-doğum, hayat, kaza, sermaye itfa ve yatırım fonlu sigorta" alanlarında faaliyet gösteriyor.
-Reasürans Şirketleri: Milli Reasürans T.A.Ş.
Bu şirket ise "hayat ve hayat dışı" branşları kapsıyor.

Malatya'da şüpheli 'puset' paniğiMalatya'da, Eğitim ve Araştırma Hastanesi otopark girişine bırakılan bebek puseti, çevrede panik yarattı. Polisin, kontrol ettiği puset boş çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber