Yerli ve milli ‘Atak’ sürüyor

Altında Türkiye’nin imzası olan Atak helikopterleri Pakistan’ın ardından Filipinler çıkarmasına hazırlanıyor. Türkiye ile Filipinler arasında savunma sanayisi alanında Savunma Sanayisi İşbirliği Mutabakat Muhtırası imzalandı.

Yerli ve milli ‘Atak’ sürüyor

Filipinler hava filosunu Atak helikopteriyle güçlendirmek isterken, atılan imzalarla devletler arasında savunma sanayisi alanındaki işbirliğinin ve ürün satışının önü açıldı. Filipinler’in, Atak helikopterinin ardından Türkiye’de üretilmiş diğer savunma sanayii ürünlerine de ilgi göstermesi bekleniyor.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “Ürünümüze güveniyoruz. Dünya platformlarında performansıyla göz dolduran bir helikopter olduğu için bu kadar ilgi çekiyor, rakiplerinin önüne geçebiliyor” dedi. Atak helikopteri ile başka ülkeler de ilgileniyor. Türkiye bir süre önce Pakistan ile de bu konuda anlaşma yapmıştı. Buna göre Pakistan’a 30 adet Atak helikopteri ihraç edilmesi planlanmıştı. Türkiye ayrıca, Pakistan’a dört adet Milgem de ihraç edecek.

Tuvalet kağıdı hırsızlarını güvenlik kamerası yakaladıÇin'de halka açık bir tuvaletteki, tuvalet kâğıtlarının hızla bitmesi sonrası inceleme başlatıldı. Yetkililer, kağıtları çalanları güvenlik kameralarını inceleyerek tespit etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber