Ziraat’ten rekor emekli ödemesi

Emekli ikramiyeleri Ramazan Bayramı öncesinde 31 Mayıs Cuma günü ödendi. Türkiye’deki emekli maaş müşterilerinin yaklaşık yüzde 40’ına hizmet veren Ziraat Bankası, bu süreçte 1 günde 5.2 milyon emekliye 5 milyar TL’den fazla ödeme yaptı.

Ziraat’ten rekor emekli ödemesi

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ziraat Bankası Bankacılık Operasyonları ve İletişim Genel Müdür Yardımcısı Ali Kırbaş, şu bilgiyi verdi:

“Devletimizin emeklilere sunduğu güzel bir imkan olarak devam eden bayram öncesi emekli ikramiyelerinin ilkinin ödemesine bu yıl Cuma gününden itibaren başladık.

Önceki ikramiyelerden farklı olarak tüm emekli gruplarının hesaplarına aynı zamanda ikramiyeleri yatırıldı. Bayramdan önceki hafta sonunda ikramiyelerini çekip alışverişte kullanmak noktasında emeklilerimizin cuma günü yoğun talepleri oldu.”

Ziraat’ten rekor emekli ödemesi
‘Örnek oldu’

Ali Kırbaş şöyle devam etti: “Emeklilerimizin yoğunluktan etkilenmemeleri amacıyla 1741 şubemizin yarısında sabah saat 08:00’den itibaren faaliyete başladık. Emekli ikramiyeleri ödeme takvimi ve erken açılacak şubeler hakkında internet, sosyal medya ve kendilerine özel olarak attığımız SMS gibi tüm kanallar üzerinden müşterilerimizi bilgilendirdik. Detaylı bilgi almak isteyen müşterilerimize çağrı merkezimiz üzerinden yardımcı olduk.

Şubeden gerçekleştirilen işlem sayısının geçmiş dönemlerle mukayese edilemeyecek kadar yüksek olduğu 31 Mayıs tarihi, operasyonel süreç yönetimi konusunda Ziraat Bankası’nın geldiği noktayı göstermesi adına güzel bir örnek oldu.”

Niğde'de sigara kaçakçılığıNiğde'de bir tırda, 11 milyon adet gümrük kaçağı makaron ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber