Pazar

08.08.2009 - 01:00 | Son Güncelleme: 08.08.2009-18:44

En çok taraftar Cim Bom’da, Fener her an geçebilir

Lig başladı, taraftar yine tribündeki, televizyon başındaki yerini aldı. “Yenilsen de yensen de taraftarın senle”den “En büyük taraftar, futbolcular sahtekar”a uzanan çeşitlilikte tezahüratlar duyacağız.

Sitene Ekle
En çok taraftar Cim Bom’da,  Fener her an geçebilir

Peki kimdir bu “taraftar”? Türkiye’nin önde gelen araştırma şirketlerinden A&G neredeyse 2 bin 500 kişiyle yaptığı görüşmeler sonucunda ortaya bir profil çıkardı. Herkesin merak ettiği “En çok taraftar kimde?” sorusunun cevabı, son dönemde pek çok araştırmada çıktığı gibi Galatasaray. Ama Fenerbahçelilerin sayısında da istikrarlı bir artış var, fark iyice azaldı. Başka ilginç bilgiler de var. Herkesin kendini “birinci” hissedeceği konular mevcut.
Ne de olsa herkes aynı fikirde: “Bu büyük taraftara şampiyonluk yakışır”.


Araştırmanın künyesi:
- 6-7 Haziran 2009 günleri Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinde, 33 il ve 112 ilçede bunlara bağlı 134 mahalle ve köyde, 18 yaş ve üstü seçmen nüfusunu temsil eden 1198’i kadın toplam 2 bin 409 denekle, hanede yüz yüze görüşme metoduyla yapılmıştır.
-Örneklemin seçilmesinde çok aşamalı  tabakalı tesadüfi yöntem, görüşülecek deneklerin belirlenmesinde ise, cinsiyet ve yaş kotası uygulanmıştır.
-Araştırmanın hata payı güven sınırları içerisinde  yüzde 1,5’tir.
-Çalışmanın yürütüldüğü 33 il şöyle: Adana, Afyon, Ankara, Antalya, Balıkesir, Batman, Bursa, Bingöl, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İçel, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Ordu, Sakarya, Samsun, Trabzon, Van, Yalova ve Zonguldak. 


EN YÜKSEK GELİRLİLER BEŞİKTAŞLILAR

KADINLAR FENERBAHÇE’Yİ TERCİH EDİYORKARADENİZ’DE TRABZONSPOR ÜSTÜNLÜĞÜMETROPOLLERDE FENER, KENTTE VE KIRDA CİM BOM
ÜNİVERSİTE MEZUNLARINDA FENERBAHÇE ÖNDE
YAŞ KÜÇÜLDÜKÇE BEŞİKTAŞ’IN PAYI BÜYÜYOR
TAKIM TUTANLARIN SAYISI ARTI YOR


Etiketler:
©Copyright 2009 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.